Pridané:
15.06.2023

Prečo si prekryť bazén?

Pri stretnutiach so zákazníkmi v našom showroome sa často stretávame s názorom, že zastrašenie bazéna plní len estetickú funkciu a je považované za akýsi luxusný prvok, ktorý nemá iný zmysel ako “vyzerať dobre”.
Prečo si prekryť bazén?

Prečo si zastrešiť bazén?

Pri stretnutiach so zákazníkmi v našom showroome sa často stretávame s názorom, že zastrašenie bazéna plní len estetickú funkciu a je považované za akýsi luxusný prvok, ktorý nemá iný zmysel ako “vyzerať dobre”. Napriek tomu, že vkusné zastrešenie bazéna je nepochybne výrazným estetickým prvkom pre vašu záhradu či dvor, jeho význam spočíva najmä v praktických a ekonomických funkciách, ktoré z neho robia funkčný prvok slúžiaci na ušetrenie, nie len vašich nákladov, ale aj času spojeného s údržbou bazéna. V neposlednom rade kvalitné zastrešenie výrazne predĺži vašu kúpaciu sezónu s nulovým alebo minimálnym zvýšením nákladov na jeho prevádzku. 

Ochrana pred nečistotami 

Najočividnejšou funkciou zastrešenia bazéna je mechanická ochrana pred jeho znečistením. Listy zo stromov či trsy trávy z kosenia sa do bazéna už nedostanú - rovnako ako hmyz či v horšom prípade drobné hlodavce, ktoré do neprekrytého bazéna zvyknú zavítať. Ochrana pred nečistotami zaručí nie len minimálnu potrebu mechanického čistenia bazéna, ale znižuje aj vaše náklady na chemické čistenie, ktorého frekvenciu vďaka prekrytiu bazéna môžete znížiť. 

Šetrenie energií

Prekrytie bazéna šetrí nielen vašu energiu pri čistení, ale aj energie spojené s ohrevom vody a jej dopĺňaním, keďže prestrešenie bazéna výrazne zabraňuje jej odparovaniu. Nákladnejšou položkou sú však energie za ohrev vody, ktoré vďaka výborným termoizolačným vlastnostiam našich prestrešení bazénov výrazne poklesnú. Únik tepla počas nočných hodín či chladnejších dní už nebude problémom a vy si tak budete môcť dopriať omnoho dlhšiu kúpaciu sezónu.

Ochrana pred UV žiarením

Azda každému sa stane, že sa občas pri kúpaní spáli viac, ako by si želal. Tento problém účinne riešia naše vyššie modely zastrešení bazénov, pod ktorými sa dá plávať - zasklenie vychytáva všetko žiarenie, ktoré spôsobuje spálenie pokožky. Opaľovacie krémy môžete odložiť a len si užívať letné osvieženie vo svojom zastrešenom bazéne. 

Bezpečnosť

V neposlednom rade, zastrešenie bazéna plní bezpečnostnú funkciu. Či už máte menšie deti alebo domácich miláčikov, zastrešenie v kombinácii s našimi uzamykateľnými systémami úplne eliminujú riziko pádu a to aj v prípade, že by sa vaše neposedné dieťa pokúšalo so zastrešením v nestráženej chvíli manipulovať.

Zdielať: