Chemická predúprava

Výsledná kvalita vytvrdeného práškového náteru je vysoko závislá od chemickej predúpravy povrchu materiálu, pred samotným nanesením používanej práškovej farby. Príprava povrchu materiálu sa vykonáva pri iných podmienkach pre železo a iných pre hliník, pri iných podmienkach vo všeobecnosti. Pre železo sa používa fosfátovanie a pre hliník sa používa titánovanie, resp.vytváranie optimálnej povrchovej úpravy s vytvorením optimálnej tzv. Na-no vrstvy, ktorá je zabezpečená používaním vhodnej chémie na báze Nano technológie.

Technológia

Ponúkame Vám voľné kapacity našej poloautomatizovanej linky na nanášanie práškových farieb. Maximálny rozmer dielca je (d*v*š) 8 x 2 x 0,4 m ponorným systémom a 8 x 2 x 0,5 m ručným čistením s max. hmotnosťou 400 kg.

MontAlu prášková lakovňa vám ponúka práškové lakovanie s 5 stupňovou pred úpravou na hliník a 2 stupňovou pred úpravou na oceľ.

Práškové lakovanie

Práškové nanášanie farby na kovy je špičková moderná technológia, ktorá je už nevyhnutou súčasťou v priemysle vo všeobecnosti podľa potreby. Ide o technológiu, pri ktorej sa práškové náterové hmoty nanášajú striekaním v elektrostatickom poli. Spoločnou vlastnosťou všetkých procesov tohto druhu je, že častice prášku sa elektricky nabíjajú, kým lakovaný predmet je uzemnený o kostru dopravníkového pásu.

lakovna

Výhody našej lakovne

V roku 2019 sme postavili tretiu výrobnú halu o rozlohe 1500m2 kde v rámci efektívnosti sme zriadili vlastnú lakovňu na hliník a oceľ, ktorá ako jediná na Slovensku je schopná lakovať profily a konštrukcie o dĺžke 8 x 2 x 0,5m. Táto Lakovňa je poloautomatická s 5 stupňovou pred úpravou materiálu na hliník a dvojstupňovou na oceľ. Rozšírenie prinesie skrátenie termínov, vyššiu kvalitu výrobkov a v neposlednom rade aj nižšiu cenu pre zákazníkov a našich odberateľov.

Bez chemických rozpúšťadiel
100% povlaku v práškovom stave
Redukcia prchavých látok
Úspora materiálu
Odolnosť voči poškriabaniu
Vynikajúca vonkajšia trvanlivosť
Jednovrstvový náter
Lepšie prekrytie hrán
Možné použitie práškového lakovania
  • brány, ploty, zábradlia, schodiská, stĺpy
  • rôzne kovové a stavebné konštrukcie
  • výrobky z plechu, plechové skrine, chladničky, práčky
  • kovový nábytok, konštrukcie športového náradia
  • diely pre automobilový priemysel, radiátory a iné
Spoznajte priestory vo výrobe a našu lakovňu

Významný slovenský výrobca zimných záhrad, pergol, zastrešenia bazénov, zasklení terás balkónov, hliníkového oplotenia na mieru s tradíciou už od roku 1997.

Máte záujem o naše produkty ?

Radi vám odpovieme na všetky otázky a vypracujeme cenovú ponuku na mieru.
Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nášho formulára.

1
Vaše údaje

2
Vyberte produkty o ktoré máte záujem

3
Napíšte vašu správu

4
Nahrajte fotografie miesta montáže

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky alebo za účelom vybavenia Vášho dopytu v rámci predzmluvných vzťahov. Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov.