Pridané:
24.06.2024

Ako si zariadiť interiér zimnej záhrady?

Zimná záhrada je ideálnym spôsobom ako rozšíriť obytný priestor vašej nehnuteľnosti. Prinášame niekoľko nápadov ako interiér zimnej záhrady využiť, a ako si zimnú záhradu zariadiť.
Ako si zariadiť interiér zimnej záhrady?

Ako na zariadenie zimnej záhrady podľa spôsobu využitia

Zimná záhrada ponúka nekonečné možnosti využitia, ktoré môžu zodpovedať rôznym potrebám a záujmom. Či už na osobné alebo pracovné účely, relax či zábavu tento všestranný priestor môžete jednoducho prispôsobiť presne podľa vašich preferencií.  

Relaxačný priestor

Zimná záhrada je ideálnym priestorom na oddych po dlhom dni, čítanie knihy alebo jednoducho na vychutnávanie výhľadu do záhrady. Zimná záhrada môže byť tiež miestom, kde sa môžete venovať svojim koníčkom. Môžete si tu vytvoriť svoj osobný úkryt, ktorý vám poskytne útočisko na meditáciu, počúvanie hudby alebo dokonca na popoludňajšiu siestu. 

Interiér zimnej záhrady pre relax

 • Pohodlné kreslá alebo sedačky
 • Mäkké vankúše a deky
 • Malý stolík na nápoje a občerstvenie
 • Jemné osvetlenie, ako sú lampy alebo sviečky
 • Knihy a časopisy

 

Domáca Kancelária

Pracovné prostredie v zimnej záhrade je skvelé pre tých, ktorí pracujú z domu a potrebujú inšpiratívny a svetlý priestor na sústredenie. Toto jedinečné miesto vám poskytuje možnosť pracovať v príjemnom prostredí, ktoré podporuje kreativitu a produktivitu. 

Dôležité je aj usporiadanie priestoru tak, aby bol funkčný a efektívny. Police alebo regály na dokumenty a kancelárske potreby udržia váš pracovný stôl čistý a organizovaný, čo prispieva k lepšiemu sústredeniu. Elektrické zásuvky na strategických miestach zabezpečia, že všetky vaše zariadenia budú vždy nabité a pripravené na použitie.

Pracovný interiér zimnej záhrady 

 • Pracovný stôl a pohodlná stolička
 • Police alebo regály na dokumenty a kancelárske potreby
 • Dobrý zdroj prirodzeného svetla a prípadne lampa na prácu večer
 • Rastliny na osvieženie priestoru
 • Elektrické zásuvky pre nabíjanie zariadení

 

Fitness a joga štúdio

Zimná záhrada ako fitness a joga štúdio ponúka pokojné a motivujúce prostredie na cvičenie. Prírodné svetlo prúdiace cez veľké okná nielenže zlepšuje náladu a znižuje stres, ale tiež pomáha vytvoriť otvorený a vzdušný priestor, ktorý je ideálny pre cvičenie. Pohľad na zelené rastliny a kvety v záhrade môže pôsobiť upokojujúco a motivujúco, čím podporuje vašu chuť do cvičenia.

Interiér zimnej záhrady pre aktívny životný štýl

 • Podložka na jogu a fitness pomôcky, ako sú činky alebo gumičky
 • Zrkadlo na kontrolu správnej techniky
 • Reproduktory alebo prehrávač hudby pre relaxačnú alebo motivačnú hudbu
 • Rastliny na zlepšenie kvality vzduchu
 • Košíky alebo skrinky na uloženie cvičebného vybavenia

 

Zimná záhrada ako zelená oáza

Pre milovníkov rastlín je zimná záhrada ideálnym miestom na pestovanie a starostlivosť o rôzne druhy rastlín počas celého roka. Stabilné prostredie, kde môžete vytvoriť optimálne podmienky pre rast a rozvoj vašich rastlín bez ohľadu na vonkajšie počasie. Zimná záhrada vám umožňuje pestovať širokú škálu rastlín, od exotických tropických druhov až po bežné izbové kvety, čím vytvára krásny a zelený útočisko priamo vo vašom dome.

“Zelený” interiér zimnej záhrady 

 • Poličky a stojany na kvetináče
 • Zavlažovací systém alebo krhly na polievanie rastlín
 • Rôzne druhy rastlín, vrátane tých, ktoré dobre znášajú chladnejšie obdobia
 • Nástroje na záhradníctvo, ako sú nožnice na rastliny a hnojivá
 • Svetlá na rastliny pre dostatok svetla počas zimných mesiacov

 

Detský kútik

Rodiny s deťmi určite ocenia, že zimnú záhrada poskytuje deťom bezpečný a svetlý priestor na hranie počas celého roka. Priestor zimnej záhrady sa dá ľahko prispôsobiť na hravé a stimulujúce prostredie, ktoré podporuje detský vývoj a kreativitu, pričom poskytuje útočisko pred nepriaznivým počasím vonku. Zimná záhrada tak môže byť nielen esteticky príjemným miestom pre celú rodinu, ale aj multifunkčným herným priestorom, ktorý deti budú milovať.

Interiér zimnej záhrady pre deti

 • Bezpečný a pohodlný koberec alebo penová podlaha
 • Úložné boxy na hračky a hry
 • Detský nábytok, ako sú malé stolíky a stoličky
 • Kreatívne hračky, knihy a umelecké potreby
 • Bezpečnostné prvky, ako sú zábradlia a chrániče na rohy nábytku

 

Zimná záhrada ponúka nekonečné možnosti využitia, ktoré môžu zodpovedať rôznym potrebám a záujmom. Bez ohľadu na to, pre ktorý účel sa rozhodnete, najdôležitejšie je, aby bol priestor funkčný a pohodlný pre každodenné používanie.

Moderné štýly zariadenia zimnej záhrady

Moderné dizajnové trendy ponúkajú množstvo inšpiratívnych nápadov, ako premeniť zimnú záhradu na útulný a štýlový priestor. Tu je päť moderných štýlov, ktoré vám pomôžu zariadiť vašu zimnú záhradu tak, aby bola esteticky príjemná a funkčná.

Minimalistický štýl

Minimalizmus je o jednoduchosti a čistote línií. Vyznačuje sa neutrálnymi farbami, ako sú biela, sivá a čierna, a využívaním prírodných materiálov ako drevo a kameň. V zimnej záhrade môžete použiť moderný nábytok s jednoduchými tvarmi a menej dekorácií, aby priestor pôsobil vzdušne a otvorene. Veľké okná bez záclon alebo len s jemnými závesmi zabezpečia maximálne množstvo svetla, ktoré dodá priestoru svetlosť a teplo.

Boho štýl

Boho štýl, alebo bohémsky štýl, je známy svojou farebnou a uvoľnenou estetikou. V zimnej záhrade v boho štýle dominujú pestré farby, rôzne textúry a vzory. Môžete kombinovať rôzne druhy nábytku a dekorácií, ako sú pohodlné sedačky, pestrofarebné koberce, vankúše a závesy. Pridajte rôzne rastliny a prírodné doplnky, aby ste vytvorili atmosféru útulnosti a exotiky.

Industriálny štýl

Industriálny štýl je inšpirovaný mestskými loftmi a továrňami. Tento štýl sa vyznačuje použitím kovu, skla a betónu, ako aj drsnými, nedokončenými povrchmi. V zimnej záhrade môžete použiť kovové rámy okien, betónové podlahy a nábytok s kovovými detailmi. Industriálny štýl je ideálny pre tých, ktorí preferujú moderný a trochu surový vzhľad.

Vintage štýl

Vintage štýl prináša nostalgiu a romantiku minulých období. Je charakterizovaný použitím starožitného nábytku, jemných farieb a romantických doplnkov. V zimnej záhrade v vintage štýle môžu dominovať drevené a kované prvky, kvetinové motívy a jemné textílie. Vyberte si starožitné kvetináče, staré knihy a lampy, ktoré dodajú priestoru šarm a útulnosť.

Moderný “Eko” štýl

Moderný eko štýl je ideálny pre tých, ktorí chcú spojiť moderný dizajn s ekologickými princípmi. Použitie recyklovaných materiálov, prírodných farieb a rastlín vytvára udržateľné a zdravé prostredie. V zimnej záhrade môžete použiť nábytok z obnoviteľných zdrojov, recyklované drevo a organické textílie. Pridajte množstvo zelených rastlín, ktoré čistia vzduch a dodávajú priestoru život.

Zdielať: