VYPOČÍTAŤ CENU
VYPOČÍTAŤ CENU

hlinikova pergola

Hliníková pergola LIGHT

Odľahčená hliníková pergola LIGHT je určená pre potreby menších rozmerov výsuvu od domu a zaťaženia. Pergola je vhodná pre zakrytie terasy domu či vytvorenie prístrešku pre auto. Pergoly LIGHT sú kotvené na stenu alebo samostatne stojace.

hlinikova pergola

Hliníková pergola LIGHT

Systém pergola ROBUST ponúkame aj v odľahčenej verzii LIGHT do menších rozmerov výsuvu a zaťaženia. Nevýhodou modelu LIGHT je, že pri nej nie je možné namontovať obvodové zasklenie. Hliníkové pergoly sú voči tradičným dreveným pergolám bezúdržbové, šetria teda Váš čas i peniaze za ošetrujúce nátery. Majú desiatky rokov dlhú, takmer neobmedzenú životnosť.

Hliníkové pergoly majú strechu tvorenú zo skla alebo z ľahkého materiálu polykarbonát. Dutinkový polykarbonát prináša koncept nízkej hmotnosti dosky v kombinácii s komorovou štruktúrou.

alt
KONŠTRUKCIA

Konštrukcia pergoly LIGHT 

Profily sú navrhované tak, aby bola zachovaná nielen statika ale aj dizajn. Vzdialenosť nosných profilov v streche od seba je v rozmedzí od 650 mm do 750 mm z dôvodu zvýšenia statickej záťaže. Konštrukcia je navrhovaná pre záťaže od 150 do 300 kg v závislosti od dĺžky krovu.

Pergola je kotvená na stenu domu alebo samostatne stojaca. Vyrobíme Vám na mieru rôzne tvary, aby naše pergoly sedeli k Vášmu domu ako uliate. Okrem klasickej šikmej pergoly vyrábame atypické tvary strechy ako tvar U, tvar L, rohová pergola alebo sedlová strecha.

Pri šírke nad 4500mm súsúčasťou pergoly 3 predné stĺpy.

konstrukcia pergola light
alt
FARBA

Farebné prevedenie pergoly LIGHT

Pergola LIGHT je dostupná vo viacerých farebných variantoch podľa želania zákazníka. Farby použité na ošetrenie povrchu konštrukcie sa vyznačujú príjemným povrchom a dlhodobou ochranou materiálu. Keďže disponujeme vlastnou práškovou lakovňou, farbu vieme prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

 
ANTRACIT RAL 7016
 
HNEDÁ RAL 8003
 
SIVÁ RAL 9006
 
BIELA RAL 9016
 
PRÍPLATKOVÁ FARBA NA MIERU
pristresok pre auto
 
 
 
 
 
ANTRACIT RAL 7016
 
HNEDÁ RAL 8003
 
SIVÁ RAL 9006
 
BIELA RAL 9016
 
PRÍPLATKOVÁ FARBA NA MIERU
 
 
alt
STRECHA

Výplň strechy pergoly LIGHT

Pre výplň strechy pergoly LIGHT sú dostupné rôzne typy materiálov. 

Bezpečnostné sklo 4.4.1

Najvhodnejším materiálom, ktorý je zároveň aj najčastejšou voľbou našich zákazníkov je sklo. Štandardne používame sklo 4.4.1 číre.

polykarbonat v streche

Dutinkový polykarbonát 16mm

Dutinkový polykarbonát prináša koncept nízkej hmotnosti dosky v kombinácii s komorovou štruktúrou. Konštrukcia dosky ponúka vysokú odolnosť voči nárazu a vysokú priepustnosť svetla v kombinácii s dobrými izolačnými vlastnosťami.

TECHNICKÉ

Technické informácie

Maximálna šírka modulu 7500 mm
V cene farebné prevedenie antracit,sivá,biela hnedá
Ochrana pred vplyvmi počasia
Snehové zaťaženie do 0,75kN/m2
Integrované LED osvetlenie hliníkovej pergoly
Príprava pre systém tienenia strechy a stien
VÝHODY

Výhody hliníkových pergol MontAlu

Najväčšie výhody hliníkových pergol MontAlu sú individuálny prístup ku každej objednávke, výroba na mieru tak, aby každá pergola sedela presne k vášmu domu, široká ponuka variantov a montáže po celej Slovenskej a Českej republike.

alt
Rýchlosť dodania
alt
Integrovaný odkvap v prednej časti zabezpečí dokonalý odvod vody
alt
Kvalitný farebný štruktúrovaný povrch
alt
Integrované LED osvetlenie hliníkovej pergoly
alt
Možnosť doplnenia tienenia strechy a stien
alt
Snehové zaťaženie v I. snehovom pásme do 0,75 kN/m2