Často kladené otázky

Pergolu je možné postaviť na pätky pomocou kotviacich hrotov alebo betónovej pätky. Pokiaľ však plánujete zimnú záhradu (prípadne budúcu úpravu vašej pergoly na zimnú záhradu), odporúčame spraviť minimálne betónový základ po obvode konštrukcie. Najlepším riešením je pripraviť betónový základ s izoláciu v podlahe. Základ musí byť na každej strane minimálne o 5 cm väčší než pôdorys pergoly alebo zimnej záhrady.

Dá, a to za predpokladu, že bude konštrukcia zimnej záhrady samostatne stojaca.

Je nutný u hliníkovej konštrukcie, kde zamedzuje premrznutiu hliníkovej konštrukcie z exteriéru do interiéru. Tepelne prerušený most sa vkladá do profilu ako tepelný izolant formou plastovej vložky. Tepelne prerušený most sa odporúča pre celoročne využívané a vykurované zimné záhrady.

Pokiaľ ste spravili všetky potrebné práce na základovej doske, odporúčame použiť izolačné sklá do strechy aj do obvodového zasklenia.

V prípade, že robíte základovú dosku a máte možnosť do záhrady inštalovať kúrenie na temperáciu a občasné vykurovanie, odporúčame zatepliť aj základové pásy, aby sme prerušili tepelný most od exteriéru, keďže podlaha predstavuje najproblematickejší bod pre úniky tepla - ide od nej najväčší chlad. V prípade, že uvažujete o sezónnej zimnej záhrade s izolačnými sklami, je to možné vďaka základovým pásom. Odporúčame spraviť odizolovanú základovú dosku, ak máte v pláne záhradu používať celoročne.

Pre zimnú záhradu odporúčame spraviť minimálne betónový základ po obvode konštrukcie strechy, ale najlepšie riešenie je pripraviť betónovú dosku pod celou strechou. Základ musí byť na každej strane minimálne o 5 cm väčší než pôdorys zimnej záhrady s minimálnou hrúbkou betónu 15 cm.

Áno, všetky systémy sú posuvné obojsmerne. Ľubovoľne môžeme odsúvať doprava, doľava alebo na stred kvôli vetraniu.

Typy výplne sa líšia cenou, odolnosťou a izolačnými vlastnosťami. Jednotlivé systémy zasklenia z našej ponuky používajú rozdielne typy výplní (pozri sekciu zasklenia). Najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti má izolačné sklo, najodolnejšie je bezpečnostné sklo. Bezpečnostné sklo môže byť kalené alebo lepené - kým kalené sa v prípade poškodenia triešti na veľké kusy, lepené sklo je prakticky nerozbitné a pri poškodení sa maximálne praskne. Najlacnejším variantom ostáva štandardné obyčajné číre sklo.

Sériovo vyrábané štandardizované konštrukcie sú pochopiteľne lacnejšie ako naše, ktoré sú vyrábané na mieru. Značný je však rozdiel v kvalite prevedenia a životnosti. Našou hlavnou hodnotou je bezkonkurenčná statika a trvácnosť produktu. Konštrukcie sú pevné aj po rokoch, netrasú a neheglú sa, bez najmenších problémov vydržia 20-30 rokov. Pokiaľ máte tú možnosť, vyskúšajte ako na váhu vášho tela zareagujú lacné, sériovo vyrábané konštrukcie. Pokiaľ navyše hľadáte konštrukciu na mieru, sme popredným výrobcom hlinkových konštrukcii na Slovensku.

Ktorý model je lepší závisí od toho, ako chcete pergolu využívať. Pre prístrešok na auto, zastrešenie terasy alebo pergoly menších rozmerov vaše požiadavky dostatočne splní lacnejší model Light. Jeho nevýhodou ostáva, že jeho bočné steny neodporúčame zasklievať, nakoľko má len jednu stenu v žľabe a hrozí zvýšené riziko zatekania cez skrutky. Pokiaľ sa pohrávate s myšlienkou, že by ste v budúcnosti pergolu zasklili a premenili ju na zimnú záhradu, zvoľte model Robust alebo Massive. Tie sú najlepšou voľbou aj v prípade, že potrebujete naozaj masívnu, prakticky nezničiteľnú konštrukciu. V neposlednom rade zvážte pri výbere aj estetické hľadisko - bude do priestoru lepšie pasovať estetický, pomerovo vyvážený žľab pergoly Robust s jednou stojkou navyše, alebo masívne línie žľabu pergoly Massive, kde na 7,5 m šírky nepotrebujete stojku?

Nie. Naše konštrukcie majú najvyšší štandard na kvalitu povrchovej úpravy materiálu. Popínavé rastlinky pre pergoly nepredstavujú žiadnu záťaž.

Aj pri odbornom použití jadrových vrtákov je riziko, že zle podlepená dlažba praskne. Odporúčame si ponechať pár kusov dlažby ako náhradu v prípade výmeny.

Zimnú záhradu montujeme na dve etapy. V prvej etape montujeme pergolu, kde zároveň po montáži zameráme rozmery obvodového zasklenia. Následne po vyrobení, Vám prídeme zasklenie namontovať.

Pokiaľ zastavaná plocha nepresiahne 25 m2 a výška je menšia ako 5m, radia sa pergoly a zimné záhrady medzi drobné stavby, ktoré plnia doplnkovú funkciu a nepotrebujete k nim ani územné rozhodnutie, ani stavebné povolenie, postačí ohlásenie obci, ktorá podľa stavebného zákona vykonáva právomoc stavebného úradu (tzv. ohláška stavebnému úradu). Stavebné povolenie potrebujete iba v prípade, že stavba presiahne pôdorysnú plochu 25 m2, alebo pokiaľ sa jedná o stavbu na podnikateľské účely.

Všetky naše produkty vyrábame presne na mieru, aby splnili požiadavky špecifické pre nášho zákazníka. Sme výrobcami všetkých dielov, takže pokiaľ existuje technické riešenie vášho problému, nájdeme ho a zrealizujeme.

Áno, v MontAlu zabezpečujeme komplexné riešenie realizácie vášho projektu. Postaráme sa o všetko od návrhu konštrukcie a statiky, zabezpečíme prevoz a aj finálne namontovanie produktu. Na rozdiel od väčšiny konkurencie ku každému produktu posudzujeme zaťaženie sklom aj statické zaťaženie snehového pásma, aby vám produkt vydržal desiatky rokov. Vašou úlohou je iba úvodné zameranie, na základe ktorého vytvoríme cenovú ponuku a nakoniec finálne prevzatie hotového projektu.

Zvyčajne montáž trvá okolo 1 dňa, v prípade rozsiahlejších projektov sa môže predĺžiť.

Čakacia doba na naše produkty sa zvyčajne pohybuje medzi 6-10 týždňov. Presná doba závisí od zložitosti zadania, nakoľko ku každej objednávke pristupujeme individuálne.

Áno, v ponuke máme 3 druhy markíz: Xline, Xlight a Zipline.

Štandardné farby sú antracit (RAL 7016), biela (RAL 9016), sivá (RAL 9006) a hnedá (RAL 8003). Všetky farby sú v prevedení jemná štruktúra, ktorá dodá konštrukcii nie len krajší vzhľad ale aj praktičnosť vďaka väčšej odolnosti voči poškriabaniu. Keďže disponujeme vlastnou práškovou lakovňou, profily vieme nalakovať do akejkoľvek RAL farby podľa požiadaviek zákazníka.

Všetky systémy sú rovnako spoľahlivé a rokmi overené. Podstatné je, aby ste si vybrali výrobok vhodný pre vás. Veľké plus bezrámového zasklenia je, že nenarúša architektonické prvky budovy a nemení jej vonkajší vzhľad. Rámový systém má ale väčšiu tesniacu schopnosť a preto je častejšou voľbou našich zákazníkov.

Vďaka výstuhám, ktoré dodáme do strechy konštrukcie podľa potreby vieme zlepšiť celkovú pevnosť a nosnosť našich zimných záhrad a preto nie je problém vám zimnú záhradu namontovať aj vo vyššie položených oblastiach.

Sklo má vo všeobecnosti výhodu hlavne v údržbe a životnosti. Zatiaľ čo polykarbonát má prirodzenú vlastnosť časom meniť farbu, plesnivieť a pod. Okrem iného má izolačné sklo samozrejme lepšie izolačné vlastnosti.

Máte záujem o naše produkty ?

Radi vám odpovieme na všetky otázky a vypracujeme cenovú ponuku na mieru.
Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom nášho formulára.

1
Vaše údaje

2
Vyberte produkty o ktoré máte záujem

3
Napíšte vašu správu

4
Nahrajte fotografie miesta montáže

Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vašej požiadavky alebo za účelom vybavenia Vášho dopytu v rámci predzmluvných vzťahov. Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov.